MLG0603P3N4BTD25
Mfr.Part #:
MLG0603P3N4BTD25
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 3.4 nH ±0.1 nH 450 mA 200 mΩ
ParameterValue
Height - Seated (Max)0.33 mm
Length609.6 µm
Width304.8 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Height300 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
RatingsAEC-Q200
Self Resonant Frequency7 GHz
TypeMultilayer
Q Factor14
Current Rating450 mA
DC Resistance (DCR)200 mΩ
Test Frequency500 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
ShieldingUnshielded
Inductance3.4 nH
Core MaterialNon-Magnetic
Tolerance±0.1 nH